Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi
NOVA ADRESA FORUMA : www.asekonomija.com

 

 SPISAK PITANJA I ODGOVORA

Ići dole 
+22
gorance
hobit
Dzoni
ivannkg
mila0404
vuk
rale
vlada
pedjaman
Dunja NS
Ivan
Zore
milica
sloba
boba
spavalica
vesna
karakterna licnost
domacin covek
bebili
jovan
Admin
26 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 523
Datum upisa : 14.08.2009
Lokacija : BGD

SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SPISAK PITANJA I ODGOVORA   SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 EmptyUto Sep 01, 2009 1:01 pm

Domacinu i ostalima :

ako nastavite sa ovom pricom , brisacu vam postove.
Nazad na vrh Ići dole
https://jelence.serbianforum.info
domacin covek

domacin covek


Broj poruka : 94
Datum upisa : 21.08.2009
Lokacija : BGD

SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SPISAK PITANJA I ODGOVORA   SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 EmptySre Sep 02, 2009 5:37 pm

OK. Sorry. SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 157122
Nazad na vrh Ići dole
Zore




Broj poruka : 2
Datum upisa : 07.09.2009
Lokacija : Niš

SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: raditi u društvenoj firmi i dodatno raditi u svojem lokalu ?   SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 EmptyUto Sep 08, 2009 12:40 am

Moj dobar drug radi u društvenoj ustanovi, a dodatno ima i svoj privatni posao...

Da li je ovo moguće ili je otvorio radnju tekstila na tuđe ime ???

Da li bih i ja mogao pored državnog posla da otvorim neki paušalni ???
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 523
Datum upisa : 14.08.2009
Lokacija : BGD

SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SPISAK PITANJA I ODGOVORA   SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 EmptyUto Sep 08, 2009 9:35 am

Pitanje :

"Šta mi je sve od dokumentacije potrebno za otvaranje Second Hand Shopa."
Nazad na vrh Ići dole
https://jelence.serbianforum.info
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 523
Datum upisa : 14.08.2009
Lokacija : BGD

SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SPISAK PITANJA I ODGOVORA   SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 EmptyUto Sep 08, 2009 9:46 am

Postovani :

Sta vam je sve od dokumentacije potrebno , mozete pogledati u mom tekstu od 20/04/2009 :

Registracija firme ,knjige u prostom/dvojnom knjigovodsvu .


Tu su vam dati uglavnom svi neophodni podaci.

Sto se tice toga , da li mozete kao zaposlen u drzavnoj firmi da otvorite i privatnu , moracu
da pogledam , obzirom na to da su se zakoni vezani za ovo pitanje ( u drzavnom sektoru )
menjali ko zna koliko puta , a ja radim iskljucivo sa privatnim sektorom , te mi to nije bio prioritet.
Nazad na vrh Ići dole
https://jelence.serbianforum.info
Zore




Broj poruka : 2
Datum upisa : 07.09.2009
Lokacija : Niš

SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SPISAK PITANJA I ODGOVORA   SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 EmptyUto Sep 08, 2009 10:25 pm

No
Možda nisam bio sasvim jasan.
Ne otvaranje nove firme..... Otvaranje privatne prodavnice kao dodatnog zanimanja.
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 523
Datum upisa : 14.08.2009
Lokacija : BGD

SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SPISAK PITANJA I ODGOVORA   SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 EmptySre Sep 09, 2009 10:11 am

Postovani Zore ,

ja sam vas odlicno razumela , ali mi se cini da vi niste iz ove struke , te ne razumete mene.

Kao prvo , proverila sam zakonsku regulativu i po Zakonu o drzavnim sluzbenicima ,
vi ne mozete otvarati svoju firmu iz radnog odnosa u drzavnoj sluzbi.

Opcija "dodatnog zanimanja" u smislu u kom vi to hocete , ne postoji.

Ono sto mozete je da radite dopunski posao , ali ne kao vlasnik neke radnje , vec kao zaposleni
kod drugoga
i to samo pod uslovom da tu ne postoji neki konflikt interesa sa vasom
drzavnom sluzbom.

Dajem vam ovde izvod iz pomenutog Zakona :


"Dodatni rad

Clan 26.

Državni službenik može, uz pismenu saglasnost rukovodioca, van
radnog vremena da radi za drugog poslodavca ako dodatni rad nije zabranjen
posebnim zakonom ili drugim propisom, ako ne stvara mogucnost sukoba interesa ili
ne utice na nepristrasnost rada državnog službenika.
Saglasnost rukovodioca nije potrebna za dodatni naucnoistraživacki
rad, objavljivanje autorskih dela i rad u kulturno-umetnickim, humanitarnim, sportskim
i slicnim udruženjima, ali rukovodilac može zabraniti i takav rad ako se njime
onemogucava ili otežava rad državnog službenika ili šteti ugledu državnog organa.

Obaveštavanje o dodatnom radu

Clan 27.

Državni službenik dužan je da o svom dodatnom radu obavesti
rukovodioca.
Kad državnim organom rukovodi državni službenik, o davanju
saglasnosti za njegov dodatni rad i o zabrani dodatnog rada odlucuje državni organ ili
telo nadležno za njegovo postavljenje.

Zabrana osnivanja privrednih društava i javnih službi

Clan 28.

Državni službenik ne sme da osnuje privredno društvo, javnu službu,
niti da se bavi preduzetništvom.
Na prenos upravljackih prava u privrednom subjektu na drugo lice
primenjuju se propisi kojima se uredjuje sprecavanje sukoba interesa pri vršenju
javnih funkcija.
Državni službenik dužan je da podatke o licu na koje je preneo
upravljacka prava i dokaze o njihovom prenosu dostavi rukovodiocu, a državni
službenik koji je na položaju - Republickom odboru za rešavanje o sukobu interesa."


Znaci , neko lice , po nasim zakonima , moze :

ili raditi kod drugoga
( puno radno vreme ili skraceno radno vreme ili dopunski posao uz svoj posao )

ili osnovati svoju radnju , bilo da radi u njoj ili da ne radi u njoj ( vi nemate opciju da osnivate
svoju radnju jer ste u drzavnoj sluzbi ).

Neka "izmedju opcija" kakvu vi , cini mi se trazite , nazalost , ne postoji , barem strogo
zakonski gledano.
Postoji mogucnost da se otvaranje radnje izvrsi na necije drugo ime , kao
sto je to verovatno vas prijatelj uradio.
Nazad na vrh Ići dole
https://jelence.serbianforum.info
Ivan




Zodijak : Blizanci

Broj poruka : 2
Datum upisa : 09.09.2009
Lokacija : Beograd

SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SPISAK PITANJA I ODGOVORA   SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 EmptySre Sep 09, 2009 8:43 pm

Bas je odgovor bio iscrpan....
Moze li konkretno pitanje i odgovor ????

Da li ja mogu otvoriti svoju prodavnicu sa tekstilnom robom iz Novog Pazara, a vec radim u privrednom drustvu za odrzavanje i obezbedjenje objekata,imovine i druge usluge.?

Привредно друштвo ,,ТЕЛУС" а.д.

PS. Posao nije u konkurenciji sa poslom kojim se vec bavim.
Nazad na vrh Ići dole
Dunja NS




Zodijak : Devica

Broj poruka : 1
Datum upisa : 09.09.2009
Lokacija : Novi Sad

SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Popunjavanje KPO   SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 EmptySre Sep 09, 2009 9:03 pm

Postovana,kao prvo sve pohvale za blog i forum!

Mene interesuje sledece:
1. Imam malu marketing agenciju. Bavimo se uslugom stampe (ne stampamo mi, vec imamo dil sa jednom stamparijom), grafickim dizajnom, web dizajnom i ostalim usugama vezanim za web sajtove (odrzavanje, azuriranje, zakum domena i hostinga). Prijavljeni smo pod sifrom 74402, a kao opis sifre stoji sledece:
" Delatnosti iz podgrupa 74401 i 74402 obuhvataju:
- kreiranje i sprovodenje propagandnih kampanja
- kreiranje i postavljanje reklama na otvorenom prostoru, npr. reklamnih tabli, panela, oglasnih tabli, izloga i izlozbenih dvorana, oslikavanje kola i autobusa i dr.
- medijsko predstavljanje, tj. prodaja termina i prostora za razlicita medijska oglasavanja
- reklamiranje iz vazduha
- distribuciju ili isporuku propagandnog materijala ili uzoraka
- obezbedivanje prostora za propagandu i dr.
Ove delatnosti ne obuhvataju:
- stampanje propagandnog materijala, koje se svrstava u podgrupu 22220
- istrazivanje trzista, koje se svrstava u podgrupu 74130
- komuniciranje s javnoscu, koje se svrstava u podgrupu 74140
- izradu reklamnih fotografija, koja se svrstava u podgrupu 74810
- direktne postanske isporuke, koje se svrstavaju u podgrupu 74840
- proizvodnju komercijalnih poruka za radio, televiziju i film, koja se svrstava u oblast 92"

Interesuje me sta ja mogu, a sta ne mogu da fakturisem, posto sam do sada uvek pisala "usluga stampe" ili "dizajn flajera". Da li je to u redu?

2. Vodim prosto knjigovodstvo - KPO, izlazne fakture i izvode iz banke.
Interesuje me, posto sam pausalac preduzetnik, da li u KPO knjizi treba da popunjavam rubriku "Dobit od prodaje proizvoda", npr u slucaju kada mi "prodamo" nekome vizit karte,
ili uvek popunjavam samo "Dobit od izvrsene usluge" jer sve i fakturisem kao uslugu?

Hvala unapred.
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 523
Datum upisa : 14.08.2009
Lokacija : BGD

SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SPISAK PITANJA I ODGOVORA   SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 EmptyČet Sep 10, 2009 10:25 am

Postovana Dunja ,

kada se radi o delatnosti koju obavljate , prema zakonu i prema tumacenjima koja su
davana tokom prethodne godine od strane APR-a , vi prijavljujete jednu - preteznu - delatnost
kojom cete se baviti , a pri tom imate prava da se bavite i drugim delatnostima pored te , bez
nekakvog naknadnog prijavljivanja.
U skladu sa tim , sasvim je u redu da pisete "usluga stampe" ili "dizajn flajera".

Sto se tice vaseg drugog pitanja , mislim da sve mozete voditi pod uslugama.
U krajnjoj limiji , kolone 3 i 4 se sabiraju , te i nema neke sustinske razlike ,
barem kada je vasa delatnost u pitanju.
Nazad na vrh Ići dole
https://jelence.serbianforum.info
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 523
Datum upisa : 14.08.2009
Lokacija : BGD

SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SPISAK PITANJA I ODGOVORA   SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 EmptyČet Sep 10, 2009 12:58 pm

Citat :
Bas je odgovor bio iscrpan....
Moze li konkretno pitanje i odgovor ????

Da li ja mogu otvoriti svoju prodavnicu sa tekstilnom robom iz Novog Pazara, a vec radim u privrednom drustvu za odrzavanje i obezbedjenje objekata,imovine i druge usluge.?

Привредно друштвo ,,ТЕЛУС" а.д.

PS. Posao nije u konkurenciji sa poslom kojim se vec bavim.


Postovani Ivane ,

ako sam dobro razumela , firma u kojoj vi vec radite pripada privatnom ,
a ne drzavnom sektoru.
Ako je tako , tada vi mozete , pored posla u toj firmi , otvoriti i svoju privatnu firmu.
Nazad na vrh Ići dole
https://jelence.serbianforum.info
Ivan




Zodijak : Blizanci

Broj poruka : 2
Datum upisa : 09.09.2009
Lokacija : Beograd

SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SPISAK PITANJA I ODGOVORA   SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 EmptyČet Sep 10, 2009 11:08 pm

"Nit se tera nit se vodi".
Hocu reci nesto ni tamo ni ovamo...?


Telus je nastao izdvajanjem radnika iz Telekoma i Telekom je osnivac "Привредног друштва ,,ТЕЛУС" а.д".

Radnici nemaju nikakva prava u Telekomu jer nisu vise radnici Telekoma.

Kao sto rekoh ... Privredno drustvo sa osnivackim kapitalom drzavnog preduzeca, koje normalno potpisuje ugovor na pet godina o odrzavanju (Telekoma) preduzeca koje ga je osnovalo.
Moze tako u krug, samo jedno znam da drzava radnike Telusa ne smatra drzavnim, jer nemaju prava na nikakve akcije Telekoma.....Vec kao i svi ostali ljudi....(Sarene laze).
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 523
Datum upisa : 14.08.2009
Lokacija : BGD

SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: PDV   SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 EmptyNed Sep 13, 2009 8:28 pm

Pitanje postavila Ljilja :

"KADA SE PODNOSI EPPDV PRIJAVA POTREBNA JE POTVRDA OD BANKE O PROMETU -DA SI PRESAO 4.MIL.-ZA REDIOD PRETHODNIH 12 MESECI PR. 07.09.2008-07.09.2009.GOD. ILI PROMET UPLATA -4.MIL.-ZA PERIOD 01.01-07.09.2009.GOD.?"
Nazad na vrh Ići dole
https://jelence.serbianforum.info
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 523
Datum upisa : 14.08.2009
Lokacija : BGD

SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: PDV   SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 EmptyNed Sep 13, 2009 8:30 pm

Postovana Ljiljo ,



U Zakonu o PDV-u se uvek pominje period od 12 meseci , te bi onda to
trebalo tako i posmatrati.
Nazad na vrh Ići dole
https://jelence.serbianforum.info
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 523
Datum upisa : 14.08.2009
Lokacija : BGD

SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: PDV   SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 EmptyNed Sep 13, 2009 8:32 pm

Pitanje postavila Ljilja :

"KOLIKI JE PDV NA KONSALTING MENADJMENT POSLVE?
AKO NEKO UDJE U PDV SISTEM 07 OVOG MES. ,ZA IZVRSENE USLUGE U AVGUSTU,ISPOSTAVI FAKTURU POCETKOM MESECA,PRE ULASKA U PDV SISTEM,DA LI JE OBAVEZAN NAKNADNO ZA AVGUST DA FAKTURISE POREZ?"
Nazad na vrh Ići dole
https://jelence.serbianforum.info
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 523
Datum upisa : 14.08.2009
Lokacija : BGD

SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SPISAK PITANJA I ODGOVORA   SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 EmptyNed Sep 13, 2009 8:33 pm

PDV za konsalting i menadzerske usluge je 18%.
Drugo pitanje nisam razumela :
ako ste usli u PDV u julu , a racun ispostavili pocetkom avgusta , kako onda niste bili u PDV-u ?
Nazad na vrh Ići dole
https://jelence.serbianforum.info
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 523
Datum upisa : 14.08.2009
Lokacija : BGD

SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Uvoz i KPR   SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 EmptyNed Sep 13, 2009 9:30 pm

Uvoz i KPR knjiga

Pitanje postavila Milica :

"Kada evidentiramo uvoz u knjizi primljenih računa, da li osnovica i iznos PDV-a treba da
se pojave samo u kolonama 15 i 16, ili u 15, 16, 12 i 13?"
Nazad na vrh Ići dole
https://jelence.serbianforum.info
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 523
Datum upisa : 14.08.2009
Lokacija : BGD

SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Uvoz i KPR   SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 EmptyNed Sep 13, 2009 9:31 pm

Odgovor :

"Nabavna vrednost kupljene ( uvezene ) robe i iznos odgovarajuceg PDV-a se evidentiraju
samo u kolonama 15 i 16.
Ako postoje drugi troskovi vezani za uvoz ( spediter i sl.) oni se knjize u kolonama 12 i 13."
Nazad na vrh Ići dole
https://jelence.serbianforum.info
pedjaman




Broj poruka : 3
Datum upisa : 15.09.2009

SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SPISAK PITANJA I ODGOVORA   SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 EmptyUto Sep 15, 2009 5:05 pm

Pozdrav,

Ja sam novi ovde :fg: Imam dva pitanja.

Imam preduzetnicku radnju, pausalac, sifra delatnosti 72200.

1 pitanje: kakva je procedura da se naplati inostranom klijentu? Mislim, pravi se devizna faktura i sta jos?

2 pitanje: ako sam firmu registrovao na freelance sistemu pod imenom Elance. Kako ide kad hocu zaradjeni novac sa ELance-a da prebacim na svoj racun? Mislim, ja mogu da prenesem wireom ali me zanima papirologija.

Hvala unapred Smile
Nazad na vrh Ići dole
vlada




Broj poruka : 2
Datum upisa : 15.09.2009

SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: vođenje pk1 na PC   SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 EmptyUto Sep 15, 2009 5:23 pm

pozdrav,

da li je dozvoljeno voditi pk1 knjigu u excel file-u (ručno) ili
je potreban neki software za to?
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 523
Datum upisa : 14.08.2009
Lokacija : BGD

SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SPISAK PITANJA I ODGOVORA   SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 EmptyUto Sep 15, 2009 8:57 pm

@pedjaman

Ja sam se bavila do sada uvozom , i to ,robe , a ne usluga ,ali koliko mi je poznato ,
kada se radi o izvozu usluga tada se mora Deviznom inspektoratu dostaviti
odgovarajuca dokumentacija ( faktura , ugovor ) po osnovu kog je izvoz izvrsen i to
u roku od 10 dana od dana fakturisanja.

Takodje , mora se voditi i knjiga kontrolnika uvoza i izvoza.

Sto se tice drugog dela vaseg pitanja ne razumem sta ste mislili pod
tim da ste firmu registrovali po freelance sistemu ?
Nazad na vrh Ići dole
https://jelence.serbianforum.info
pedjaman




Broj poruka : 3
Datum upisa : 15.09.2009

SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SPISAK PITANJA I ODGOVORA   SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 EmptyUto Sep 15, 2009 9:08 pm

Hvala na brzom odgovoru. Evo pojasnjenja

Admin ::

Sto se tice drugog dela vaseg pitanja ne razumem sta ste mislili pod
tim da ste firmu registrovali po freelance sistemu ?

NA freelance sistemu pod imenom Elance. To je firma u inostranstvu koja radi kao berza poslova i posrednik u sklapanju istih. Takodje radi i kao posrednik za transakcije. Primer:

1 korak: Neka firma (Kupac usluga) kojoj treba izrada programa me nadje (kao pojedinca ili firmu) u tom sistemu i kontaktira.
2 korak: Kupac uplati (deponuje) novac u taj sistem cime mene osigurava da cu biti isplacen kad se posao zavrsi.
3 korak: Kada se posao zavrsi, meni se taj novac odobrava i ja mogu da ga prenesem wire transferom na devizni racun svoje firme.

E sad, ni kupcu ni Elance-u nije potrebna faktura s moje strane i nema svrhe da im saljem.

Po iskustvu drugih koji rade sa tim sistemima a pausalci su, kazu da nista nije potrebno sem da ti se novac prenese na racun, jer faktura nikome en treba. Kada se deviza proda onda se adekvatna dinarska vrednost upisuje u knjigu kao prihod na koji sam ja vec platio pausalni porez.

Ostajem zbunjen jer ni jedan knjigovodja ne zna sta treba da se radi a svaki pausalac to radi na svoj nacin Smile

Pozdrav


Poslednji izmenio pedjaman dana Uto Sep 15, 2009 9:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 523
Datum upisa : 14.08.2009
Lokacija : BGD

SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SPISAK PITANJA I ODGOVORA   SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 EmptyUto Sep 15, 2009 9:18 pm

Citat :
pozdrav,

da li je dozvoljeno voditi pk1 knjigu u excel file-u (ručno) ili
je potreban neki software za to?

@vlada

Obzirom da je obrazac PK1 knjige zakonom propisan , ne verujem da se moze voditi
tako kako ste vi mislili. Ako vodite knjige bukvalno rucno ( hemijskom olovkom ) tada
odgovarajucu knjigu kupujete u Savremenoj administraciji , ili negde gde se vec moze
nabaviti. Ako je vodite putem kompjutera , tada koristite neki knjigovodstveni softver ,
pri cemu je zabranjeno brisanje zakljucenih dokumenata. Ako biste vi vodili neku svoju
proizvoljnu dokumentaciju ovaj aspekt ne bi bio ispostovan.

Takodje vam je potreban originalan Microsoft Windows softver ,
ako koristite Windows. Linux je besplatan , ali ga jako malo ljudi koristi.
Nazad na vrh Ići dole
https://jelence.serbianforum.info
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 523
Datum upisa : 14.08.2009
Lokacija : BGD

SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SPISAK PITANJA I ODGOVORA   SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 EmptyUto Sep 15, 2009 9:31 pm

@pedjaman

Problem sa mnogim nasim knjigovodjama je u tome sto ne poznaju zakone , vec rade
" po babu i stricevima" i ostalim "tetkama" od kojih su ucili zanat.

Drugi problem je to sto ni u drzavnoj administraciji ne znaju vise od 10-tak zakona
i podzakonskih akata , pa ni oni ne znaju svoj posao.

Treci problem , i najveci , je kompletna nedorecenost kao i neverovatan broj nasih zakona i
podzakonskih akata , koji se mogu , takvi kakvi su , tumaciti i ovako i onako.

To sto vi radite ( usluge izrade softvera i sl. za ino-trziste ) kod nas svi rade tako sto
odrade svoj posao , dobiju pare na devizni racun i cute. I niko ih za sada ne dira.
I vecina radi neprijavljeno.

Sto se zakona tice ono sto sam vam napisala stoji u Uredbi o blizim uslovima i nacinu
vrsenja kontrole deviznog poslovanja rezidenata i nerezidenata , koja je vazeca.

Nazad na vrh Ići dole
https://jelence.serbianforum.info
pedjaman




Broj poruka : 3
Datum upisa : 15.09.2009

SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SPISAK PITANJA I ODGOVORA   SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 EmptyUto Sep 15, 2009 9:40 pm

@Admin

Hvala na informacijama.

Poenta je da ja ugovor nemam niti ga mogu imati jel niko od stranih klijenata nema potrebu za ugovorom za svaki poslic koji se sklopi. Ispalo bi da svaki dan treba da potpisujemo samo ugovore jer su to poslovi koji se ne mogu specificirati drugacije sem "izvesno vreme provedeno na odrzavanju sajta" i svaki dan ima ensto da se radi novo Smile

Fakturu i mogu da napravim fiktivnu samo za nasu cenjenu drzavu ali to nesto gubi smisao.

U svakom slucaju, nadao sam se da se neko sretao sa navedenim problemom i da ga je uspesno resio Smile

Srdacan pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SPISAK PITANJA I ODGOVORA   SPISAK PITANJA I ODGOVORA - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
SPISAK PITANJA I ODGOVORA
Nazad na vrh 
Strana 3 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Uopstena pitanja
» Kutak za komentare , pitanja , caskanje
» Kutak za komentare , pitanja , caskanje
» Kutak za komentare , pitanja , caskanje
» Kutak za komentare , pitanja , caskanje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Ekonomija , pravo , knjigovodstvo i sl. teme :: Pitanja i odgovori-
Skoči na: