Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemLatest imagesRegistruj sePristupi
NOVA ADRESA FORUMA : www.asekonomija.com

 

 Vođenje KEPU knjige i podiizanje gotovine

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
nikars




Broj poruka : 3
Datum upisa : 09.11.2009

Vođenje KEPU knjige i podiizanje gotovine Empty
PočaljiNaslov: Vođenje KEPU knjige i podiizanje gotovine   Vođenje KEPU knjige i podiizanje gotovine EmptyPon Nov 09, 2009 7:43 pm

Poštovani,

Otvorio sam marketing agenciju (delatnos 74402 - ostale usluge raklame i propagande), paušalac sam, izvan sistema PDV-a.

1. Pošto sam čuo mnogo verzija od svojih poznanika, da li možete da mi objasnite konkretno kako da vodim KEPU knjigu?
2. Kakva je situacija za podizanjem gotovine sa računa, da li moram da vodim računa o sitnim troškovima, putnim nalozima i sl. ili podižem novac do 100.000din/dnevno bez bilo kakvog pravdanja?
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 523
Datum upisa : 14.08.2009
Lokacija : BGD

Vođenje KEPU knjige i podiizanje gotovine Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje KEPU knjige i podiizanje gotovine   Vođenje KEPU knjige i podiizanje gotovine EmptyUto Nov 10, 2009 5:23 pm

Postovani gospodine ,
detaljan sadrzaj o nacinu vodjenja KEPU knjige mozete naci u Pravilniku o evidenciji prometa robe i usluga . Ovde vam ostavljam link , a ako slucajno ne radi , taj pravilnik imate u okviru zakonske regulative na mojim blogovima ( linkovi su dati u stavci 'Zakoni' na ovom forumu ).

Takodje napominjem da vi kao pausalac imate obavezu vodjenja KPO knjige , o kojoj sam pisala u svojim predavanjima ,na blogu ( isti blog gde je i zakonska regulativa ).


Sto se tice podizanja novca ,kod pausalaca je poslovni racun skoro izjednacen sa privatnim , ali bez dalje preciznije zakonske regulative tog pitanja.
Ja redovno belezim sve sitne troskove ( fiskalni rn. plus racun izdat na ime vase firme ) u posebnu evidenciju.
Nazad na vrh Ići dole
https://jelence.serbianforum.info
nikars




Broj poruka : 3
Datum upisa : 09.11.2009

Vođenje KEPU knjige i podiizanje gotovine Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje KEPU knjige i podiizanje gotovine   Vođenje KEPU knjige i podiizanje gotovine EmptyUto Nov 10, 2009 5:32 pm

Hvala vam najlepše na brzom odgovoru, mislim da će ove informacije biti od koristi i drugim članovima.

Pozdrav,
Nikola
Nazad na vrh Ići dole
nikars




Broj poruka : 3
Datum upisa : 09.11.2009

Vođenje KEPU knjige i podiizanje gotovine Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje KEPU knjige i podiizanje gotovine   Vođenje KEPU knjige i podiizanje gotovine EmptyPon Nov 30, 2009 1:55 am

Pozdrav,

Napravio sam početničku grešku. Lepo ste mi odgovorili da je moja obaveza vođenje KPO knjige, a ja sam to pročitao kao KEPU knjiga. Sve je to nastalo zato što sam gospođu u Poreskoj razumeo da je rekla KEPU. Kako god, to sam shvatio sada kada treba da im odnesem godišnji promet iz banke.

E sad imam još jedno pitanje: U Poreskoj upravi treba da popunim obrazac na kome mi traži da navedem promet. Na potvrdi iz banke sam dobio tri cifre: prihod, rashod, i prosečan saldo. Da li je promet koji mi traže u Poreskoj zbir prva dva? U narednoj koloni mi traže da navedem promet prema mojoj evidenciji u KPO knjizi. Pretpostavljam da te dve cifre treba da se slože?

I drugo pitanje, kažu mi da KPO knjigu mogu da vodim iz softwera, odštampam i na kraju samo overim svojim pečatom. Da li je to tačno?

Hvala unapred na odgovorima!
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 523
Datum upisa : 14.08.2009
Lokacija : BGD

Vođenje KEPU knjige i podiizanje gotovine Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje KEPU knjige i podiizanje gotovine   Vođenje KEPU knjige i podiizanje gotovine EmptyPon Nov 30, 2009 9:56 am



Promet = prihod.
KPO se moze stampati i overiti.

( Napominjem i da se forum tokom narednih dana seli na drugu adresu , o cemu ce biti istaknuta dodatna obavestenja. )

Nazad na vrh Ići dole
https://jelence.serbianforum.info
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 523
Datum upisa : 14.08.2009
Lokacija : BGD

Vođenje KEPU knjige i podiizanje gotovine Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje KEPU knjige i podiizanje gotovine   Vođenje KEPU knjige i podiizanje gotovine EmptyPon Nov 30, 2009 3:19 pm


Forum se seli na : www.asekonomija.com , te vas molimo da od sada pitanja postavljate tamo.
U toku danasnjeg dana ( 30/11/2009 ) svim clanovima foruma ce biti poslati novi password-i za novi forum.
U slucaju bilo kakvih problema mozete nam ostaviti poruku ovde na starom forumu u odeljku " Pomoc i predlozi".


Nazad na vrh Ići dole
https://jelence.serbianforum.info
Sponsored content





Vođenje KEPU knjige i podiizanje gotovine Empty
PočaljiNaslov: Re: Vođenje KEPU knjige i podiizanje gotovine   Vođenje KEPU knjige i podiizanje gotovine Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vođenje KEPU knjige i podiizanje gotovine
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» SPISAK PITANJA I ODGOVORA
» Knjige
» Knjige
» Knjige iz oblasti programiranja , dizajna , ...
» Registracija firme , knjige u prostom/dvojnom knjigovodstvu - 20.04.2009.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Ekonomija , pravo , knjigovodstvo i sl. teme :: Pitanja i odgovori-
Skoči na: